Onze boeken

De woorden en de dingen: een archeologie van de menswetenschappen

Door Michel Foucault

Categorie
Filosofie
Boeknummer
#361539-VG49
Titel
De woorden en de dingen: een archeologie van de menswetenschappen
Auteur
Foucault, Michel
Boektype
Gebonden hardcover met stofomslag
Druk
3e druk
Uitgeverij
Amsterdam : Boom
Jaar van uitgave
2017
ISBN10
9024408784
ISBN13
9789024408788
Taal
Nederlands
Beschrijving
Originele blauwe hardcover met zilveropdruk op rug, gekleurde schutbladen, leeslint, vertaald door Walter van der Star, 8vo. Boom Grote Klassieken.
Samenvatting
De eerste publicatie van De woorden en de dingen in 1966 was een sensatie. Michel Foucault werd in één klap een van de beroemdste en belangrijkste intellectuelen in Frankrijk. De woorden en de dingen veranderde ons denken over taal en werkelijkheid, over de rol van de mens in cultuur en geschiedenis. Het boek is nog steeds een van de toonaangevende documenten van onze tijd.
Foucault laat in De woorden en de dingen zien hoe de mens als fundament van kennis de plaats van God ingenomen. Zijn analyse toont aan dat de mens een uitvinding van recente datum is - met een beperkte houdbaarheid. Waar Nietzsche de dood van God afkondigde, concludeert Foucault 'dat de mens zal verdwijnen, als een gezicht in het zand op de vloedlijn van de zee'.
Het werk van Michel Foucault (1926-1984)
... (Lees verder)wordt sinds de jaren zeventig in Nederland veel gelezen. Bij Uitgeverij Boom verschenen onder meer heruitgaves van Geboorte van de kliniek en Geschiedenis van de waanzin. Daarnaast verschenen de gebundelde collegeteksten De moed tot waarheid (2011) en De geboorte van de biopolitiek (2013).
Pagina's
470
Conditie
Goed
Prijs
€ 45,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.