Onze boeken

Eros en de filosofie: Plato's Symposium: analyse en interpretatie

Door Rude te Velde

Categorie
Filosofie
Boeknummer
#357259-ZE2
Titel
Eros en de filosofie: Plato's Symposium: analyse en interpretatie
Auteur
Velde, Rude te
Boektype
Gebonden hardcover met stofomslag
Uitgeverij
Budel : Damon
Jaar van uitgave
2006
ISBN10
9055736910
ISBN13
9789055736911
Taal
Nederlands
Beschrijving
Bruine hardcover met goudopdruk, stofomslag, 8vo.
Samenvatting
Er zijn weinig werken van Plato die zo bekend en populair zijn als het Symposium, de dialoog over de erotische liefde. Het is een van zijn meest literaire werken: komisch en tragisch, licht en diepzinnig tegelijk. Het Symposium voert de lezer via een reeks redevoeringen over het mysterie van Eros en het menselijk verlangen naar het hart van Plato's filosofie. Wat begint met de erotische begeerte voor de schoonheid van een begeerlijk lichaam mondt aan het eind van het betoog uit in de filosofische passie voor de ware schoonheid en goedheid.
Eros en de filosofie beoogt door een precieze en gedetailleerde analyse van het dramatisch spel van het Symposium een reconstructie te geven van het 'filosofisch betoog' van de dialoog. De auteur laat op heldere en toegankelijke wijze zien hoe Plato de
... (Lees verder)transcenderende ervaring van het erotisch verlangen naar schoonheid aangrijpt om de lezer binnen te leiden in de ruimte van de filosofie.
De auteur, Rudi te Velde, is docent wijsbegeerte aan de Universiteit van Tilburg; tevens is hij bijzonder hoogleraar Betrekkingen tussen christendom en wijsbegeerte (vanwege de Radboudstichting) aan de Universiteit van Amsterdam. Eerder publiceerde hij een gelijksoortige studie over Plato's dialoog Phaedo (De filosoof en de dood, Damon 2002).
Pagina's
221
Conditie
Goed
Prijs
€ 25,00

Onze gebruikte boeken verkeren in goede tweedehands staat, tenzij hierboven anders beschreven. Kleine onvolkomenheden zijn niet altijd vermeld.